TRAVEL

Melekler Şehri:Los Angeles

Los Angeles, Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde yer alan ve New York şehrinden sonraki en büyük şehri.İsmi ispanyolca Melekler Şehri anlamına geliyor.Bu nedenle dünyada Melekler Şehri olarak biliniyor.

Oscar ödül töreni, Emmy Ödülleri, SAG  ve Grammy ödül törenleri her yıl Los Angeles ’ta yapılıyor.Bu nedenle Los Angeles kırmızı halılarda her yıl bir çok ünlü yıldızı da ağırlıyor.

Los Angeles aynı zamanda muhteşem plajları ile de ünlü, Santa Monica beach ve Malibu beach başta olmak üzere Pasifik okyanusunda eşsiz güzellikte sahillere sahip.

Bu şehirde en sevdiğim şey dev bir metropolün ortasında yaşarken aynı zamanda bir sahil kasabası ruhunu, o sakinliği ve dinginliği hissedebiliyorsunuz. 

Los Angeles şehri Santa Monica Dağları, San Gabriel Dağları ve Angeles Ulusal Ormanı ile çevrili.Böyle güzel bir doğaya sahip olması  sayesinde  trekking, dağ kampları, dağ yürüyüşü gibi aktiviteler yapmak mümkün. Spor olanaklarının genişliği   ile ünlü şehir spor yapmak isteyenler için sörf, bisiklet, paten,kano gibi  birçok fırsat sunmakta.

Los Angeles’ta sokaklarda yürürken kendinizi bir film karesinde gibi hissedebilirsiniz.Zaten Hollywood filmlerinin büyük bir çoğunluğu da Los Angeles’ta çekiliyor.Sokaklarda film setlerine sık sık rastlayabilirsiniz.