FASHION

Paris Haute Couture Week

Objektifimizi Paris’e 2023 İlkbahar/Yaz Haute Couture Moda Haftası için Paris’e çeviriyoruz. Dior’dan Fendi’ye ve Chanel’e dek Paris 2023 İlkbahar/Yaz Haute Couture Moda Haftası defilelerinden öne çıkanlar..

Paris Haute Couture Moda Haftası, Schiaparelli’nin 2023 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu defilesi ile başladı. Tasarımların bulunduğu koleksiyonun parçalarını Naomi Campell, Irina Shayk gibi ünlü mankenler taşıyıp sergiledi.İzleyiciler de mankenler kadar ilgi çekiyordu.Vücudunun her santimi baştan aşağı ışıltılı kırmızı kristallerle kaplı bir kostüm ile gelen Doja Cat kadar en çok dikkat çekenlerden biriydi.Defilede giysilerin üzerine yerleştirilmiş büyük hayvan kafası figürleri kafalarda soru işaretleri yarattı.Kyle Jenner defileye bu tarz bir kıyafet ile gelerek gündem yarattı.

Ters yüz mankenlerle podyumu donaran Victor and Rolf en farklı defilelerden biriydi.

En ilgi çeken defilelerden Jean Paul Gaultier defilesinin hikayesinin yeni kahramanı Haider Ackermann’dı. “Couture, her şeyi unuttuğunuzda geriye kalandır.” sözleriyle yüksek modaya bakışlarını anlatan Jean Paul Gaultier ve Haider Ackermann, Paris Haute Couture Haftası’nın en çok ses getiren defilelerinden birine imza attılar. 

Doja Cat

Dior
Victor and Rolf
Jean Paul Gaultier -Haider Ackermann